Garsonka czy sukienka z żakietem, to na pewno odpowiedni strój dla dojrzałych kobiet, ale jest to także dobra propozycja dla wszystkich pań, które chcą wyglądać elegancko i poważnie.  Może to być zarówno strój biznesowy, jak i na różne specjalne okazje.

Sukienki i spódnice z żakietem nosi się przede wszystkim wiosną i jesienią. Najlepiej wyglądają z cienkimi rajtkami w odpowiednio dobranym kolorze oraz czółenkami na obcasie. Sukienka i żakiet zrobione są zwykle z tego samego materiału. Mogą mieć taki sam kolor, ale nie zawsze tak jest. Jeśli chodzi o komplety na spotkania o charakterze biznesowym, to jest on zwykle w całości czarny, popielaty, granatowy czy brązowy. Natomiast kreacje na chrzciny, Komunię czy wesele mogą być bardziej fantazyjne. Ładnie wygląda biała sukienka w czerwone wzory, z czerwonym żakietem. Inna możliwość to wykończenie sukienki paskiem w takim kolorze, jak marynarka. Natomiast można też założyć po prostu sukienkę i żakiet w dwóch różnych kolorach, które ładnie się komponują.

Najczęściej sukienki, które nosi się z żakietem są dopasowane do figury, nie mają rękawów i sięgają przed kolano. Często jest to sukienka ołówkowa. Bardzo ciekawe zestawienie, które jest zdecydowanie odpowiednie na rozmaite imprezy rodzinne czy firmowe, to sukienka z bolerkiem. Ona również zwykle bywa dopasowana, ale istnieją oczywiście inne możliwości. Sukienka może być dopasowana na górze i rozszerzać się od pasa.  Natomiast może być odcięta już pod biustem, zwłaszcza jeśli bolerko jest rzeczywiście bardzo krótkie. W zależności od tego czy komplet sukienka i bolerko jest na wiosnę czy na jesień bolerko może mieć krótkie lub długie rękawy. Czasami pełni ono właściwie wyłącznie rolę dekoracyjną. Tak jest w przypadku, gdy wykonane jest z koronki lub jeśli jest zrobione na szydełku. Sukienki z bolerkiem często bywają lżejsze niż te, do których zakłada się żakiet. Natomiast może ono stanowić nawet uzupełnienie długiej sukni wieczorowej i okrywać ramiona zamiast szala. Jak więc widać jeden pomysł dotyczący zestawienia dwóch rodzajów garderoby może przybierać bardzo różne formy i dawać rozmaite efekty.