Ładna sukienka to jeszcze nie wszystko. Każda kobieta wie dobrze o tym, że jej ostateczny wygląd zależy także od dodatków, fryzury i makijażu. Natomiast wszystko powinno bardzo dobrze pasować do siebie pod każdym względem. Wtedy będzie tworzyło efektowną całość.

Nieco inne dodatki wybiera się do sukienki wizytowej czy koktajlowej, a inne do wieczorowej. Przede wszystkim ubrania z tej pierwszej kategorii nosi się często w ciągu dnia i w związku z tym dodatki nie powinny być zbyt ozdobne, ani świecące. Najlepiej aby były niewielkie oraz dyskretne.  Na pewno masywna biżuteria nie będzie tu odpowiednia, lepiej zdecydować się na subtelny wisiorek i kolczyki. Jeśli chodzi o torebkę, to wystarczy coś niewielkiego na cienkim pasku, żeby pomieścić niezbędne drobiazgi. Buty powinny być eleganckie, ale jednocześnie wygodne. Oczywiście najlepiej aby miały obcasy. W zależności od pory roku mogą to być sandały albo czółenka. Wszystkie dodatki powinny być dopasowane kolorystycznie do sukienki.

W przypadku kreacji wieczorowej można zdecydowanie bardziej zaszaleć. Przede wszystkim już sama suknia może być ozdobiona cekinami, koralikami, kamieniami szlachetnymi, kokardkami, falbankami czy koronkami. Jak dobrać biżuterię do wieczorowej kreacji? Na pewno ważny jest kolor kamieni, powinien współgrać z suknią. Chociaż chyba każda kobieta potwierdzi, że diamenty pasują do wszystkiego… Naszyjnik, kolczyki, bransoleta, pierścionek na pewno nie muszą być skromne i niezbyt rzucające się w oczy, chociaż oczywiście przesada nie jest zbyt stylowa. Można pomyśleć też o oryginalnych ozdobach do włosów, na przykład małym diademie lub spinkach z wybranymi kamieniami szlachetnymi. Do wieczorowej sukni pasują torebki biżuteryjne. Zwykle są na krótkim pasku lub w ogóle do trzymania w ręce. Można też wybrać kopertę lub malutką torebeczkę na ozdobnym pasku-łańcuszku. Na pewno warto założyć szpilki. Chociaż nie każda z pań nosi je na co dzień, to na wyjątkowe wieczorne wyjście będą bardzo odpowiednie. Dobieranie dodatków bywa trudniejsze niż wybór samej sukni. Natomiast to właśnie one nadają określony charakter każdej kreacji.