Prawdopodobnie łatwiej jest znaleźć ładną i oryginalną sukienkę wizytową dla młodej dziewczyny niż dla pani po 40-tym czy 50-tym roku życia.  Projektanci mody i styliści skupiają się na młodych, szczupłych, zgrabnych osobach, a często pomijają inne kobiety, których przecież jest bardzo dużo.

Jest wiele okazji, na które nasze mamy czy teściowe chcą się wyjątkowo ładnie ubrać. Może to być ślub i wesele, Sylwester, chrzciny, rocznica ślubu czy po prostu urodziny. Zwykle kreacje dla dojrzałych i starszych pań sięgają za kolano, mają długie rękawy oraz raczej skromny dekolt. Jeśli chodzi o fason, to na bardziej wyjątkowe okazje wybierają czasem sukienki, które rozszerzają się nieco od pasa. Ładnie wyglądają wówczas rękawy trzy-czwarte oraz gustowny kołnierzyk. Najczęściej jednak kobiety dojrzałe wybierają proste sukienki, do których pasuje żakiet. W zależności od pory roku i okazji taki komplet może być zrobiony z grubszej lub cieńszej tkaniny.

Jeśli chodzi o bardziej eleganckie suknie, które zakłada się raczej wieczorem, to mogą być one całkiem długie, chociaż częściej bywa tak, ze nie sięgają aż do ziemi. Rękawy są całkiem długie lub sięgają nieco za łokieć. Dekolt powinien mieć ładny kształt, ale zwykle nie jest zbyt głęboki. Stylowo i elegancko wyglądają również wieczorowe suknie z żakietem lub bolerkiem w tym samym kolorze. W ogóle jeśli chodzi o kolory sukienek wybieranych przez dojrzałe i starsze kobiety, to są one zwykle spokojne i stonowane. Dominują zielenie, brązy, beże, szarości. Warto pamiętać o tym, że chociaż czarny wyszczupla, to zwykle dodaje on kilka lat. Z kolei jasne kolory mogą odmłodzić i odświeżyć wygląd. Zwykle ubrania są gładkie, bez wzorów. Oczywiście ważne jest również to, że buty, torebka, dodatki, makijaż i fryzura były odpowiednio dobrane do sukni oraz do wieku kobiety. Natomiast najistotniejsze jest to, żeby kobieta w każdym wieku miała poczucie, że może ładnie się ubrać i dobrze wyglądać. Jeżeli zacznie w to wątpić, to ukochany powinien dodać jej pewności siebie i sprawić, aby znów poczuła się atrakcyjna.