Zanim dziewczynka zacznie nosić modne sukienki młodzieżowe może na specjalne okazje ubierać wyjątkowe i oryginalne kreacje uszyte z myślą o dziewczynkach. Na pewno młoda dama powinna mieć tego typu ubranie w swojej szafie.

Każda dziewczynka chce ubrać coś ślicznego na rozmaite uroczystości czy święta. Oczywiście strój ten będzie nieco inny w zależności od tego czy dziecko ma 4 czy 10 lat. Zwykle młodsze dziewczynki najchętniej ubierają różowe sukienki okazjonalne, które mają bufiaste rękawki, falbanki, kokardki i koraliki. Chcą się czuć jak małe księżniczki. Zdaniem rodziców jest natomiast to, żeby jednak nie przesadzić z tego typu strojem. Jeśli idziemy z dzieckiem na wesele może być nieco bardziej specjalny i ozdobny, ale na urodziny babci czy na święta powinien być elegancki i stylowy. Oczywiście dół sukieneczki może się rozszerzać, a góra może być delikatnie ozdobiona na przykład ładnym kołnierzykiem, kokardką czy kwiatuszkiem. Ozdoby do sukienek dziecięcych powinny być stosowne do ich wieku. Bardzo ładnie wyglądają też szerokie, ozdobne paski czy szarfy.

Okolicznościowe sukienki dla dziewczynek mogą też być zupełnie proste i wyglądać bardzo ładnie. Przykładem może być biała sukienka bez rękawów z czarnym paskiem na dole i czarną kokardką. Kolejna urocza propozycja okazyjnej sukienki dla dziecka to ubranko w ciemniejszym kolorze, z rękawami i białym kołnierzykiem. Natomiast oczywiście warto też szukać sukienek dla dzieci w jasnych kolorach oraz z kwiatowymi wzorami. Są wesołe i pogodne. Ponieważ kobiety i dziewczynki w każdym wieku powinny wyglądać wyjątkowo, zwłaszcza podczas specjalnych okazji, to bez problemu można kupić także sukieneczki niemowlęce. Zdecydowanie króluje tutaj róż oraz biel. Takie ubranka często ozdabiane są króliczkami, misiami, kotkami czy kwiatuszkami. Natomiast kupując sukieneczkę dla malutkiego dziecka trzeba brać pod uwagę nie tylko jej wygląd, ale także to czy dziewczynce będzie w niej wygodnie. należy też zwrócić uwagę na rodzaj materiału. Na pewno nie warto kupować bardzo drogiego ubranka, bo takie maluszki bardzo szybko wyrastają ze swoich rzeczy.