Weselne kreacje dla dojrzałych kobiet powinny być stylowe i eleganckie. Natomiast młode dziewczęta mogą sobie pozwolić na trochę więcej swobody, tym bardziej że zwykle śluby i wesela odbywają się latem, a więc jest wtedy ciepło.

Młody wiek i ładna pogoda nie oznaczają oczywiście, że dziewczyna może przyjść na wesele w mocno powycinanej sukience mini. Kreacja powinna być stosowna zarówno do wieku, jak i do okazji. Na pewno może sięgać przed kolana i może być na ramiączkach. Świeżości dodadzą jej jasne kolory i kwiatowe wzory. Na pewno można sięgnąć po jakiś oryginalny fasony, na przykład sukienkę-bombkę. Góra może mieć delikatne ramiączka albo być w ogóle bez nich. Natomiast oczywiście dekolt nie powinien być zbyt duży. Taka sukienka może być ozdobiona gustowną kokardą lub kwiatkiem z materiału. Chociaż tego typu dekoracje kojarzą się bardziej z sukienkami dla dziewczynek. Inny ciekawy pomysł to asymetryczna sukienka. Może być zakładana na jedno ramię i dodatkowo mieć skośny dół. Natomiast asymetria dołu może przebiegać od jednego do drugiego boku, albo sukienka może krótsza z przodu i dłuższa z tyłu.

Niektóre dziewczęta wybierają sukienki, które są odcinane pod biustem i od tego miejsca rozszerzają się ku dołowi. Uroczo może się prezentować także kreacja w stylu baletnicy. Jest ona bardzo dobra do tańczenia. Oczywiście wiele młodych osób chętnie podkreśla atuty swojej figury zakładając dość mocno dopasowane ubrania. Warto jednak pamiętać, że na weselu liczy się wygoda. Biorąc pod uwagę, że większość czasu spędza się w tańcu sukienka nie powinna krępować ruchów. Również dobierając buty nie trzeba od razu wybierać szpilek, w których młoda osoba nie nosząca ich na co dzień nie wytrzyma raczej zbyt długo. Młodzieżowa sukienka na wesele powinna być zrobiona z jakiegoś eleganckiego materiału. W końcu jest to rzeczywiście wyjątkowa okazja, a więc można poszukać kreacji z tafty, żorżety, satyny, szyfony czy jedwabiu. Na pewno każda dziewczyna poczuje się od razu w tego typu sukience poważniej i bardziej kobieco.