Bez względu na to czy chodzi o wizytową sukienkę na chrzciny czy wieczorową kreację panie noszące rozmiary 44 i więcej szukają najczęściej ubrań nie tylko eleganckich i dobrych pod względem wielkości, ale również wyszczuplających.

Istnieją różne triki dzięki którym kobieta może zostać optycznie wyszczuplona. Natomiast warto znaleźć odpowiednie sklep, w którym można kupić ubrania szyte właśnie z tym zamiarem, ale jednocześnie ładne, modne i eleganckie. Bez względu na to o który rozmiar chodzi: 44, 46, 48, 50 czy 52 kobieta powinna mieć szansę znaleźć coś odpowiedniego na specjalną okazję. Sukienki w dużych rozmiarach wcale nie muszą wyglądać jak worki, a właśnie nawet powinny mieć specjalny fason, dzięki któremu każda puszysta kobieta może się poczuć atrakcyjna. Przede wszystkim warto wybierać czarne sukienki. Chyba każda pani dobrze wie o tym, że czarny wyszczupla. Jest to idealny kolor jeśli chodzi o sukienki wieczorowe, ale są przecież okazje na które nie wypada przychodzić ubranym w ciemne kolory. Wtedy trzeba jeszcze staranniej zastanowić się nad fasonem.

Kroje sukienek dla otyłych mogą uwzględniać różne rzeczy i trzeba po prostu dopasować kreację do swojej sylwetki. Jeśli kobiecie zależy na tym, żeby zatuszować duży brzuch powinna wybrać sukienkę odcinaną pod biustem. Zwykle jest ona rozszerzana ku dołowi, więc od razu maskuje zbyt obszerne biodra, pośladki i uda. Jeśli chodzi o długość to wszystko zależy od tego czy kobieta chce ukryć nogi, czy też nie koniecznie. Natomiast w razie czego długą sukienkę spokojnie można zakładać na rozmaite okazje, nawet jeśli przyjęcie odbywa się w ciągu dnia. Chociaż może trudno w to uwierzyć niektóre kobiety czują się niekomfortowo z powodu zbyt dużego biustu. Najlepsze będą dla nich sukienki z dekoltem w kształcie litery „V”. Odpowiednie będą też sukienki kopertowe lub z drapowanym dekoltem. Ważne, żeby sukienka nie była zbyt opięta na biuście. Warto wybierać ubrania ze zwiewnych i lekkich tkanin. Natomiast w ogóle kwestia dopasowania rozmiaru do sylwetki jest bardzo ważna, to znaczy ubranie nie powinno być ani za bardzo opięte, ani zbyt luźne. Każda z tych opcji może działać niekorzystnie w przypadku puszystych pań.